İkizlerin Bitcoin’lerini çalmışlar

0

Winklevoss İkizleri olarak ünlenen ve kripto para piyasasına yaptıkları dev yatırımlarla tanınan iki kardeş, 5000 adet Bitcoin’in çalındığı iddiasıyla başka bir Bitcoin yatırımcısına dava açtı.

5000 Bitcoin’i kendine ayırmış

Olay 2012 yılında Winklevoss İkizlerinin kurduğu yatırım şirketinin, Bitcoin alması için başka bir şirkete 250 bin dolar göndermesiyle yaşandı. Söz konusu şirketin piyasa değeri 190 bin dolar Bitcoin alara geri gönderdiği, aradaki 5000 adet Bitcoin’i ise çaldığını iddia eden Winklevoss kardeşler şimdi Bitcoin’lerini geri istiyor.

Hırsızlıkla suçlanan şirketin sahibi ise Bitcoin ile uyuşturucu ticaretine aracılık ettiği gerekçesiyle tutuklanmış ve mal varlıklarına el konumuştu ancak kısa süre önce hapisten çıkıp kendine yatlar, lüks villalar, spor otomobiller almaya başlayınca dikkat çeken  Charlie Shrem’in  Winklevoss İkizleri’nden çaldığı 5000 Bitcoin ile bu harcamaları yaptığı düşünülüyor zira çalınan Bitcoin’lerin değeri 30 milyon dolara ulaşmış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>