İklim değişikliğinin etkileri araştırılacak

0

iklim değişikliğinin etkileri

BM ve Google ortaklığı ile iklim değişikliğinin etkileri araştırılacak. BM ve Google ortaklığı, stratejik ve teknolojik olarak iki farklı alanda ilerleyecek.

İklim değişikliğinin etkileri ne boyutta?

Bilinçsiz tüketim, fosil yakıt kullanımı, çevreye verilen zararlar küresel ısınma ile iklim değişikliğine neden oldu. Şu anda birçok Avrupa ülkeleri ve gelişmiş birçok ülke yenilenebilir enerji kullanımını artırarak ve dizel araç kullanımını yasaklayarak çevreye verilen zararı azaltmaya çalışıyor. Ancak geçmişte yapılan bilinçsiz tüketimler, bugün iklim değişikliği ile mücadele edilmesini zorunlu kılıyor. Bunun için Birleşmiş Milletler ve Google araştırma amaçlı ortaklık kurdu.

BM ve Google arasındaki ortaklık kapsamında, BM araştırmacıları için Google tarafından gerçek zamanlı uydu verileri sunulacak. Araştırmacılar, bulut ağı üzerinden bu verilere anlık olarak ulaşabilecek. Böylelikle dünyanın dünü ve bugünü araştırılarak, gelecek hakkında simülasyonlar aracılığıyla tahminlerde bulunulabilecek.

Verilerde özellikle dağlar, göller, nehirler ve tatlı su kaynaklarına odaklanılacak. Böylelikle canlı çeşitliğinin de korunması hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>