İletişimde mekâna bağlılık dönemi sona erdi

1

Günümüzün çalışma koşulları, zaman ve mekândan bağımsız çalışmayı zorunlu kılıyor. Mobil cihazlardaki ve internet erişimindeki hızlı gelişmelerle birlikte masaüstü bilgisayarlardan ulaşılan uygulamalara artık mobil cihazlardan da erişilebiliyor. Bu durum, iş modellerini ve çalışma  alışkanlıklarını değiştiriyor ve mobilitenin önemini ortaya çıkarıyor. Mobilite olanakları, hız ve esneklik anlamında önemli avantajlar sunuyor. Kurumlar, bu imkânlar sayesinde maliyet ve zaman açısından büyük tasarruflar sağlayabiliyor ve kendi işlerine odaklanabiliyorlar. Teknoloji ve iletişim alanındaki 170 senelik deneyimi ile kurumların tüm iletişim gereksinimlerini tek bir platform üzerinden sağlayan Unify, mevcut altyapılara en uygun çözümleri ile de gereksiz maliyetlerin önüne geçilmesini sağlıyor.

İletişimde günümüzün normali: Ofisiniz bulunduğunuz yer

Çalışanların evde veya seyahat esnasında daha üretken olabilmeleri için mobiliteye gereksinim duyduklarını belirten Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu, “Çalışanlar, eskiye oranla artık daha mobil. Özellikle farklı il ya da ülkelerde ofisleri, bayileri bulunan firmaların çalışanları, sık aralıklarla seyahate çıkıyor. Ayıca ofiste belirli günlerde mesai yapan çalışan sayısı hızla artıyor. Bu yeni çalışma modelinde çalışanlar, veriye mekândan bağımsız erişmek, iletişimi ise esnek bir şekilde sağlamak istiyorlar. Artık kullanıcılar, bulundukları her yerden iletişime geçebildikleri için mekâna bağlı değiller. Ofis dışındayken ofis masasına gelen çağrıları cevaplayabilmek, e-postalara erişmek ve bilgi aktarımında bulunmak günümüzün normalleri arasında” dedi.

Yorumlar

  1. Haklı olmalılar. Türk 3Gsi çok hızlı!*
    *Birde ulusal haber kanallarına, teknoloji yazınına sorun. Sevgili Nevşin Mengü’ye de sorulabilir. [CNNTurk]
    :-)

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>