İlk mezunlar hizmete hazır

1

Türk teknoloji şirketi Proline’ın üniversite-sanayi işbirliğine yönelik eğitim ve işe alım programı “Proline Bilişim Akademisi” toplam 6 haftalık eğitim programını tamamladı. Stratejik yapılanması çerçevesinde kendi Ar-Ge merkezinde ürettiği teknolojileri Kuzey Afrika ve Ortadoğu’ya taşımayı hedefleyen Proline, tasarladığı programla söz konusu teknolojileri hem üretecek hem de ilgili bölgelere taşıyacak ekipleri bugünden yetiştirebilmeyi amaçlıyor.

Türkiye’de teknoloji alanında kariyer yapmayı hedefleyen yeni mezunların yanı sıra yüksek lisans ve doktora öğrencilerine eğitim ve istihdam fırsatı sunan Proline Bilişim Akademisi, 15 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında toplanan başvurular sonrasında yapılan detaylı değerlendirmeler ve 27 Haziran’a kadar süren mülakatların ardından 4 Ağustos 2014 tarihinde başlamıştı.

Proline Bilişim İnsan Kaynakları Müdürü Özlem Kopuz, Proline Bilişim Akademisi hakkında şunları söyledi: “Sektörümüzde üniversite-sanayi işbirliğinin sürdürülebilir inovasyona olan katkısı tüm paydaşlarımızın da malumudur. Proline olarak bu alanda öncü bir çalışmaya imza atarak sektörün beklentileri doğrultusunda kendine güvenen, girişimci ruha sahip, yenilikçi ve araştırmacı gençlere kariyer fırsatı sunmak istedik ve ilk mezunlarımızı Eylül 2014’de verdik. Ülkemiz insan kaynağı açısından müthiş bir cevhere sahip. Teknoloji üreten bir Türkiye olma yolunda özel sektöre düşen en önemli sorumluluk bu cevheri işlemektir. İnanıyorum ki bu program, genç yeteneklerin kariyer yolculuklarında önemli kilometre taşlarından birisini oluşturacaktır.”

Yorumlar

  1. Mülakat denen saçmalığın felsefi alt temeli, ‘kendini göstermek’ gibi İlkçağ despotlarının dahi önemsemediği bir eyleme dayanır. Modern, ilerici, bilge ve biraz Felsefe okuyan kişilik sahiplerinin bu çöreklenmiş bürokrasiye oralı olmayacağı açık. Karşılarına geçip sabun gibi görünmeyi kişiliğimden gitmiş sayarım.
    Firmalar böylesi bir bozuk hiyerarşiden daha çok bekleyecekler gibi.. Mülakat tinin aşağılanması kanımca.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>