İlk otomatik çiftlik inşa ediliyor

0

otomatik çiftlik

ABD’de dünyanın ilk otomatik çiftliği inşa ediliyor. İlk otomatik çiftlik birçok yenilikçi teknoloji ile üretim yapacak.

İlk otomatik çiftlik gelecek yıl kurulacak

Endüstri 4.0 ve dijitalleşme, tarım sektörünü de etkisi altına alıyor. 80 Acres Farms isimli bir şirket, Ohio’da dünyanın ilk otomatik çiftliğini inşa ediyor. Yapay zeka ve robotik teknolojilerinin kullanılacağı kapalı çiftlikte, sensörler ile geri bildirimler alınacak. Böylelikle çiftlik koşulları 7/24 takip edilebilecek.

İç mekanda üretim için en iyi iklim ve ışığı sağlamak için LED ışıklar ve sıcaklık kontrol araçları kullanılacak. Böylelikle optimal kalitede ve verimlilikte kesintisiz üretim yapılacak.

Üç aşamada inşa edilecek olan çiftlik, 150 bin metrekarelik alanda kurulu olacak. 80 Acres Farms, sınırlı alanı en fazla verimlilik ile kullanmak için dikey tarım yönetimini de kullanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>