İlk otonom endüstriyel drone için onay alındı

0

otonom endüstriyel drone

FAA tarafından ilk otonom endüstriyel drone için onay verildi. Bu drone’un geliştiricisi American Robotics önemli bir ilke imza attı.

İlk otonom endüstriyel drone American Robotics’ten

Amerikan Federal Havacılık İdaresi FAA, American Robotics tarafından geliştirilen otonom drone için onay verdi. American Robotics, bu alanda bir ilki gerçekleştirildi.

Endüstriyel nitelikteki otonom drone, artık FAA onayı ile pilot veya gözlemciye ihtiyaç duymadan uçabilecek. Dorne’un yönetimini ise drone in a box isimli bir kutu yapacak. Bu kuru drone’u yaklaşık 2 mil yani 3,2 km’lik mesafelerde güvenli bir şekilde kontrol edebilecek.

FAA onayı şu an için Kansas, Massachusetts ve Nevada şehirlerini kapsıyor. Yani Americna Robotics bu bölgelerde güvenli bir şekilde uçuş yapabilecek. Otonom drone’un yapacağı uçuşların tarım, madencilik ve ulaşım gibi sektörlere katkı sağlaması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>