İlk Pokemon GO cinayeti işlendi!

0

ABD San Francisco’da, Pokemon GO oynayan 20 yaşındaki bir çocuk, arkasından yaklaşan kimliği belirsiz biri tarafından vurularak öldürüldü.

San Francisco’da turistlerin yoğun ilgi gösterdiği sahil kesiminde yaşanan olayla ilgili polis henüz bir ipucuna ulaşamadı. Polis şefi ise olayı “tamamen anlamsız” olarak nitelendirirken, çocuğun niçin vurulmuş olabileceğine dair hiçbir ipucu bulunmuyor.

Kimseyle husumeti bulunmayan çocuğun, Pokemon GO oynarken, birini rahatsız etmiş olabileceği, belki piknik yapan veya kız arkadaşı ile yalnız kalmak isteyen birinin özel alanına girmiş olabileceği, bunun sonucunda ise rahatsız olan kişinin sinirlenerek oyuncu genci vurmuş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Ancak tüm bu ihtimaller henüz sadece tahmin.

Özel mülk hassasiyeti

ABD’de çoğu ev ve arazi sahipleri, Pokemon GO oyuncularının sanal canavarları aramak için özel mülklerine giriyor olmalarından son derece rahatsız ve şikayetçiler. Çoğu polis departmanı oyunculara, özel mülklere girmemeleri konusunda uyarıda bulunuyorlar, ancak oyunun cazibesine kapılan oyuncuların, özel mülk sınırları içinde kalan bir sanal canavarı yakalamak için hızlıca arsaya girip çıkmak gibi yöntemler uygulamaları büyük rahatsızlıklar yaratıyor. ABD’de kimi eyaletlerde özel mülke izinsiz girmek, ev sahibine ateş açma hakkı tanıdığı için, güvenlik güçleri Pokemon GO’nun sonunda istenmeyen bir ölüme yol açabileceğinden endişelilerdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>