İmalatta başarılı edge programı için 3 öneri

0

İmalatta başarılı edge programı

Üreticiler, esnek bir tedarik zinciri ve üretim ortamı yaratmaya çalışıyor. Artık hızlı ve etkili kararlar almak için verilere her zamankinden daha fazla güveniyorlar. Fabrikaları ve eski varlıkları birbirine bağlamak çoğu üreticinin başladığı yerdir. Uç bilgi işlem, verilerin üretildiği konumlarda veya yakınında veri toplamalarına, işlemelerine ve/veya depolamalarına olanak tanıyor.

Herhangi bir üreticinin bir uç girişimi başlatması için hala zaman var. Üreticilerin yalnızca yüzde 27’si uç bilgi işlemin şu anda üretimde olduğunu belirtiyor. Ancak, önümüzdeki 2 yıl içinde üreticilerin yüzde 56’sı pilot uygulamalara başlayacak ve üreticilerin yüzde 17’si pilot aşamadan tam üretime geçecek.

İşte 3 adımda doğru uç girişimi başlatmanın yolu:

Doğru KPI’ları Oluşturun: Başarıyı sağlamak için (özellikle bir pilot uygulamada) en iyi uygulama, doğru temel performans göstergelerini kullanmaktır. Uç bilişimin konuşlandırıldığı işlevsel alanlara bağlanan KPI’ların, projeyi PoC/pilot aşamasından çıkarma olasılığı çok daha yüksektir.

BT ve OT Grupları Arasında İşbirliğine Dayalı Bir Yaklaşım Yapın: Hem BT hem de OT gruplarını baştan dahil etmek önemlidir. OT daha çok verileri birleştirme ve esneklik/güvenilirlik sağlama ihtiyacıyla yönlendirilirken, BT çok daha fazla uçtaki analitiklere ve uzak konumları birbirine bağlamaya odaklanır. BT ve OT ekiplerini kullanan üreticilerin, uç nokta pilotlarının tam üretime geçtiğini görme olasılıkları yüzde 47 daha fazla.

Uzun Vadeli Başarıyı Sağlamak İçin Doğru Ortakları Seçin: Bir uç girişimi oluştururken doğru ortağı seçmek çok önemlidir. Mevcut altyapınızla entegre olabilen ve bunlarla bağlantı kurabilen, kanıtlanmış güvenlik yeteneklerine, endüstri sektörü uzmanlığına, mevcut uç dağıtımlarına/kanıt noktalarına ve kuruluşların kendilerini dönüştürmesine yardımcı olan yenilikçi tekliflere sahip bir iş ortağı seçin.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>