Imgur çalışanlarının %15’ini işten çıkarmış!

1

İnternette fotoğraf paylaşmak üzerine etkin bir mecra olan ve 2009’dan bu yana hizmet veren Imgur’dan sızan haberler çok iç açıcı değil.

Sosyal medya devlerinin fotoğrafa ağırlık vermesiyle etkisini kaybetmeye başlayan ve Reddit gibi platformlarda fotoğraf paylaşmak için alternatif bir yöntem olarak kullanılan Imgur’ın, iş gücünün %15’ini geçen ay “gizlice” işten çıkardığı ortaya çıktı.

İşten çıkarmaların nedeni Reddit mi?

Basına sızmadan gerçekleştirilen işten çıkarma ancak şimdi duyuluyor. İşten çıkarmaların nedeni olaraksa Reddit gösteriliyor.

Reddit geçtiğimiz aylarda, Imgur’a rakip olacak kendi fotoğraf paylaşım servisini kurmuştu. Reddit kullanıcıları, yazışmaları içine görsel gömmek istediğinde Imgur servisindeki fotoğrafları kullanıyordu. Bu da fotoğraf paylaşım servisinin trafiğinin önemli bir bölümünü oluşturuyordu.

Reddit şimdi kendi fotoğraf paylaşım servisini kurunca, fotoğraf paylaşım servisi için kötü günler başlamış gibi görünüyor.

Şirket içindeki kaynaklar, işten çıkarmaların doğrudan Reddit’le bağlantılı olmadığını söyleseler de, etkisinin büyük olduğu düşünülüyor.

Şirketin sözcüsü Michelle Masek, “dünyanın en eğlenceli görsellerinin paylaşıldığı bir merkez olmak üzere iş gücümüzü yeniden yapılandırdık,” ifadesini kullandı. Bu ifade servisin yakında 9GAG gibi eğlenceli görsel paylaşımlarının yapıldığı servislerle daha sert rekabete hazırlandığı düşüncesini doğuruyor.

 

Yorumlar

  1. Bu büyük firmaların büyüklüğü nerede acaba o kadar kişiyi nasıl işsiz bırakabiliyorlar?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>