Impossible Burger 1000 marketle anlaştı

0

ABD’de bitki temelli yapay et üretmek için yola çıkan ve startup dünyasında büyük ilgi görüp yüz milyonlarca dolar fon toplayan Impossible Burger, 1000 marketle et satışı için anlaşma sağladığını duyurdu.

Vegan et çağı yükseliyor

Tamamen bitkilerden oluşturulan, gerçek et tadında ve kıvamında, “yapay et” üreten şirketin ürünleri için çok olumlu yorumlar yapılmıştı. Ürettikleri yapay etin gerçek etten ayırt edilemediğini vurgulayan müşterilerin olumlu etkisiyle Burger King gibi dev hamburger zincirleri de, vegan müşterileri için Impossible Burger etlerini kullanmaya başladığını duyurmuştu.

Şimdi ABD’deki 1000 markette de satılmaya başlayacak yapay et ile beraber, yapay et pazarına daha fazla şirketin girmesi ve gerçek et tüketiminin önümüzdeki yıllarda önemli oranda azalması bekleniyor.

Et üretmek için kurulan dev hayvan çiftliklerinin, atmosfere olumsuz etkileri olduğu kadar, hayvanların işkenceye varan kötü yaşam koşulları da etik sorunları beraberinde getiriyordu.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!