Index Grup’ta iki üst düzey atama gerçekleşti

0

Bünyesindeki şirketlerin gelecek yıllardaki yol haritalarının belirlenmesi ve geleceğe hazırlanması amacıyla yönetici kadrosunu iki yeni üst düzey atamayla güçlendiren Index Grup, 15 yıldır İndeks Bilgisayar A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapan Atilla Kayalıoğlu’nu, 1 Temmuz 2015 tarihi itibarıyla Index Grup Şirketleri İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atadı. Geniş sektörel deneyime  sahip olan ve Nisan 2015’te İndeks Bilgisayar A.Ş.’ye Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Ali Kançal ise İndeks Bilgisayar Genel Müdürü olarak atandı.

index_atilla_kayaliogluAtilla Kayalıoğlu kimdir?

1974 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, daha sonra Syracuse Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1980 – 1999 yılları arasında IBM Türk’de çeşitli görevlerde çalışmış ve 1999 yılında Global Hizmetler Müdürlüğü sonrasında, Index Grup’a katılmıştır. Kayalıoğlu, 2000 – Temmuz 2015 tarihleri arasında Index Bilgisayar A.Ş. Genel Müdürlüğü görevlerini yürütmüştü.

indeks_ali_kancalAli Kançal kimdir?

1989 yılında Boston Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Ali Kançal, çalışma hayatına İspanya’da başladı. Aralık 1991 ile Ocak 2009 tarihleri arasında IBM Türk’te çeşitli satış ve yönetim kademelerinde yer alan Kançal, Şubat 2009’da katıldığı Alcatel-Lucent Teletaş firmasında Türkiye ve Azerbaycan pazarlarından sorumlu olarak Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üç yıl boyunca üstlendi. Ocak 2014 – Mart 2015 tarihleri arasında Fujitsu Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Kançal, son olarak İndeks Bilgisayar Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>