Indiegogo iyi projelere alt yapı desteği sağlayacak

0

Topluluk fonlaması dünyasındaki krizler, bu alanda hizmet veren sitelere büyük darbe vurdu. Bazı projelerin büyük fonlar topladıktan sonra, proje sahiplerinin bağış paralarıyla ortadan kaybolması bu sistemin kötü amaçla kullanılabileceğini gösterdi. Üstelik, PayPal gibi dev bir ödeme servisinin de topluluk fonlaması sitelerinde yapılan bağışlarda geri ödeme garantilerini kaldırdığını duyurması, Kickstarter ve Indiegogo için tabuta çakılan çivi etkisi yarattı.

Indiegogo ise şimdi kendi servisi içindeki projelerin hayata geçebilmesi için önemli bir adım atıyor. Arrow Electronics firmasıyla iş birliğine giden fonlama servisi, kendi siteleri üzerinde açılan projelerden umut vadedenleri için üretim, mühendislik ve pazarlama desteği verecek. Projelerin Arrow Electronics üzerinden üretimini sağlayacak olan bağış servisinin bu sistem üzerinden proje sahiplerine sağlayacağı desteğin maddi karşılığı 500 bin dolara kadar çıkabilecek.

Proje sahipleri Arrow Electronics ile çalışmayı tercih ettiklerinde, üretim için gereken parçaların satın alımında, üretim süreçlerinde, mühendislik ve tasarım aşamalarında indirimler alacaklar ve elbette geniş bir dağıtımcı ağına kavuşacaklar. Ayrıca projenin üzerinde Indiegogo ve Arrow’un onay simgesi de yerleşecek, böylece kampanyaya bağış yapmak isteyenler kendilerini güven içinde hissedebilecekler.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>