InfoFort, CBKSoft’un yüzde 51 hissesini satın aldı

0

CBKSoftAramex’in bir iştiraki olan ve aynı zamanda Orta Doğu ile Afrika’nın önde gelen bilgi ve belge yönetimi çözümleri sağlayıcısından InfoFort, CBKSoft’un yüzde 51’lik hissesini satın aldı. Türkiye’de, elektronik doküman ve süreç yönetimi alanlarında öncü firmalardan biri olan CBKSoft, işletmeleri güçlendirmek ve sektörü ileriye taşımak için yazılım çözümleri sunuyor.

Türkiye pazarına 1998 yılında giren Aramex, farklı illerde toplam 12 ofise sahip. CBKSoft satın alması; Aramex ve InfoFort’a, yenilikçi bilgi yönetimi ve iş çözümlerine yönelik her geçen gün artan taleplerden yararlanma imkanı sunarken; şirketlerin bölgedeki büyümelerine devam etmelerinde önemli fırsatlar sağlayacak.

Anlaşmayla, CBKSoft’un Türkiye’de üretilen yenilikçi BT çözümlerinin daha geniş bir küresel pazara ulaşması da amaçlanıyor. Şirketin gelişmiş belge ve süreç yönetim sistemi enVision da dahil olmak üzere çeşitli teknolojileri, InfoFort’un yer aldığı Orta Doğu ve Afrika pazarlarına ihraç edilecek. enVision’ın beş ayrı dilde sunulması ve mevcut işleyişlere etkin bir şekilde entegre olabilmesi sayesinde farklı pazarlara kolayca adapte edilebilecek. CBKSoft’un yönetim kadrosu satın alma sonrasında da aynı kalarak şirketi idare etmeye devam edecek.

Bu satın alma, InfoFort’un Türkiye’deki müşterilerine teknoloji merkezli çözümleri için daha iyi bir erişim sunarken; şirketin bölgedeki büyümesini destekleyecek. Fiziksel belge yönetimi, e-belge yönetimi, medya ve bant yedekleme ve dönüştürme, güvenli veri imha hizmetlerini de kapsayan InfoFort hizmetleri adım adım Türkiye pazarına sunulacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>