Informatica’dan Türkiye’ye yatırım

0

informaticaInformatica büyüme açısından konumunu yükseltiyor. EMEA büyüme planları dahilnde Türkiye ofisi açan Informatica’nın Güney Avrupa Satış Başkan Yardımcısı Emilio Valdes, “Türkiye’deki varlığımızı genişletmek üzere İstanbul’da bir ofis açtık. EMEA bölgesinde ve özellikle Türkiye’de Veri Yönetimi alanındaki yatırımlardaki artış, bizim yatırım kararımızda da etkili oldu. Verideki bu artış sürdükçe, verinin yönetimi için biz de çalışmalarımızı artırma doğrultusunda yeni yatırımlar yapıyoruz. Bugün Informatica’nın EMEA bölgesinin gelişen ülkesi Türkiye’de ofis açması, veri yönetiminde dünya lideri olarak sürdürdüğümüz başarıyı kanıtlamaktadır. Bu yatırımımız, bugüne kadar Türkiye’de çözüm ortağımız olan Komtaş Bilgi Yönetimi ile birlikte müşterilerimize sunduğumuz hizmet kapsamımızı genişleterek sürdüreceğimizi gösteriyor. Hizmetlerimize olan talebin artışı, bölgedeki müşterilerin de bilgi potansiyelini doğru kullanmanın yarattığı rekabet avantajının farkına vardıklarını ortaya koymaktadır” dedi.

Informatica Güney Avrupa Satış Başkan Yardımcısı Emilio Valdes
Informatica Güney Avrupa Satış Başkan Yardımcısı Emilio Valdes

Informatica, stratejik iş ortağı Komtaş Bilgi Yönetimi aracılığıyla çalışmalarını devam ettirecek. Türkiye’de bulunan güçlü pozisyonunu geliştirme hedefi çerçevesinde Türkiye’de ofis açmaya karar verdiklerinin altını çizen Valdes;

“Informatica Corporation olarak 1997 yılından bu yana Avrupa’da faaliyet gösteriyoruz. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde 14 ülkede faaliyetteyiz. Türkiye’deki konumumuzu genişletme kararımızla birlikte Informatica olarak, bölgesel faaliyetlerinin ölçeğini ve müşterilere sağlayabileceği ürün ve hizmet portföyünü de genişletmiş oluyoruz. Türkiye’ye yatırım yaparak bölgeye olan bağlılığımızı gösteriyoruz ve Informatica’nın iş ortaklarıyla birlikte bölgede büyümesini hızlandırmak için konumumuzu güçlendiriyoruz” şeklinde konuştu.


Küresel genişleme stratejisi

“Türkiye’de doğrudan bir konum edinmek, EMEA’ya yönelik büyüme planlarımızda bir sonraki doğal adımımızdı” diyen Valdes, sözlerini şöyle bitirdi: “Türkiye, EMEA içerisindeki en hızlı büyüyen pazarlardan birisi ve biz, müşterilerimizin özellikle Ana Veri Yönetimi (MDM), Veri Yönetişimi, Veri Kalitesi, Veri güvenliği ve Kurumsal Veri Entegrasyonu ihtiyaçları için birlikte çalışıyoruz. Müşterilerimizin veri yönetim gereksinimleri genişlemeye devam ettikçe bölgedeki yatırımlarımıza daha fazla artıracağız.”

Informatica’nın Türkiye’deki iş ortağı olan Komtaş Bilgi Yönetimi Genel Müdürü Yüksel Çomak ise konu hakkında şunları söyledi:

“Bilişim Teknolojisi alanında 25 yılı geçkin bir firma olarak 2010 yılından bu yana veri ve iş analitiği alanında çözüm ve hizmet sunmaktayız. Informatica, Kurumsal Veri Yönetimi alanında işbirliği yaptığımız lider bir teknoloji devidir. Her iki firma olarak odaklandığımız ve katma değer yaratmaya çalıştığımız alan Kurumsal Veri. Verinin önümüzdeki dönemdeki değerinin gittikçe artacağına inanıyoruz. Buradaki temel ihtiyaç, Türkiye ve bölgede büyüyen veri pazarına cevap vermek. O anlamda Informatica’nın Türkiye’deki varlığını çok önemsiyoruz. 18 Mart tarihinde, Informatica Türkiye Ofis Açılışı, Informatica’nın üst düzey yöneticileri ve çok değerli misafirlerimizin katılımlarıyla gerçekleşti. Komtaş Bilgi Yönetimi olarak bu başarılı büyümenin parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Informatica’nın Türkiye’deki bu önemli yatırımı, Türkiye üzerinden büyüme hedefini, pazara verdiği önemi ortaya koymaktadır. Komtaş Bilgi Yönetimi ve Informatica olarak, işbirliğimiz devam ederken, hem Türkiye hem de orta vadede bölgesel pazarlar için de neler yapacağımızı değerlendiriyor olacağız. Amacımız, Türkiye’yi merkezi bir hizmet ana dağıtım merkezi haline getirmek.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>