ING Bank cep telefonlarını POS cihazına döndürecek!

0

Türkiye’de ödeme sistemi çözümlerinde bir ilke imza atmaya hazırlandıklarını söyleyen, ING Bank KOBİ ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı İhsan Çakır, Android işletim sistemli akıllı cep telefonlarını NFC bağlantısı ile POS cihazına dönüştüreceklerini açıkladı. Android cep telefonları NFC sayesinde ek cihaza gereksinim duymadan POS cihazı olarak kullanılabilecek.

İhsan Çakır, henüz Türkiye ödeme sistemleri pazarında, cep telefonlarıyla kartlı işlem yapılamadığına dikkat çekti. Düşük tutarlı işlemleri olan küçük esnafın ödeme almasını kolaylaştıracak bu uygulamayı, ING Bank Üye İş yerlerinin pilot olarak çalışmaya başladığını söyledi. POS Cihazına dönüşen cep telefonlarından, 90 TL altındaki işlemler için temassız ödeme yapılabileceğini ifade etti.

Bu projeyi ING grubunun desteklemesinden dolayı, ING’nin faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde de aynı projenin hayata geçmesi değerlendiriliyor. ING Bank olarak müşterilerine yeni avantajlar sağlamaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>