ING blockchain kullanmaya başlıyor

0

ING blockchain

ING blockchain ile işlemlerin güvenliğini artırmayı hedefliyor. Ayrıca blockchain ile kullanıcların mahremiyetinin de sağlanacağı belirtiliyor.

Corda için ING blockchain girişimi

Kripto para sektörüyle hayatımıza giren blockchain teknolojisi, işlemlerde gizlilik ve güvenliği sağlıyor. Bu nedenle özellikle finansal işlemlerde blockchain kullanımına yönelik yeni girişimler çıkıyor.

Finans sektörünün önemli isimlerinden ING, açık kaynaklı blok zinciri platformu Corda’da yapılan işlemlerin gizliliğini ve güvenliğini artıracağını açıkladı. ING, uygulamaya geçecek yeni sistemiyle sadece işlemlerin geçerliliğinin analiz edileceğini, içeriğine dair hiçbir bilgi bulundurulmayacağını duyurdu. Böylelikle hem kullanıcılar hem de işlemler için mahremiyet ve gizlilik sağlanacak.

Blockchain hizmetiyle, örneğin bir ipotek başvurusu yapıldığında noter ING müşterisinin maaşını direkt olarak öğrenemeyecek. Sadece hangi aralıklarda olduğu gibi bilgilere ulaşılacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>