İngiliz devleti dizel otomobilleri satın alacak

0

Volkswagen’in dizel motorlu araçlarına yüklediği hile yazılımı nedeniyle yaşanan dizel skandalı dünyada büyük bir değişimi tetikledi.

Artık kimse dizel araçları görmek istemiyor

Avrupa hükumetleri, elektrikli otomobillerin yaygınlaşması için 2025 yılına kadar dizel ve benzinli sıfır araç satışını yasaklamak üzere prensip kararı alırken, şimdi de İngiliz hükumeti dizel araçları trafikten kaldırmak için adım atıyor.

Yeni plana göre devlet trafikteki dizel araçları trafikten çekmek için sahiplerine para ödeyecek ve araçları satın alacak.

Öte yandan ülkedeki politikacılar bu plan için ikiye bölünmüş durumda. Bazıları planı desteklerken bazıları plana karşı duruyor.

VW skandalının ardından İngiltere’de yapılan testlerde, ülkede en çok satılan 37 dizel aracın karbon emisyon testlerinden geçemediği anlaşılmıştı. İngiliz politikacılar şimdiden vatandaşlarını, ellerindeki dizel araçları daha az karbon emisyon değerlerine sahip araçlarla değiştirmeleri için uyarırken, dizel araçların ikinci el fiyatları hızla düşüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>