İngilizce konuşan robotlar ders verecek

0

İngilizce konuşan robotlar

Japonya’da okullarda İngilizce konuşan robotlar dağıtılacak. İngilizce konuşan robotlar ile öğrencilerin yabancı dil pratiği yapması hedefleniyor.

İngilizce konuşan robotlar ile eğitimi

Japonya’da Eğitim Bakanlığı yeni bir proje ile okullarda İngilizce konuşan robotların dağıtımına başlayacak. NHK tarafından verilen bilgiye göre ülke çapında başlatılan projede 500 okulda bu robotların dağıtımı gerçekleştirilecek. 2019 yılının Nisan ayında öğrenciler, İngilizce konuşan robotları ile buluşmuş olacak.

İki yıllık bir müfredat planlaması da yapan Japonya, öğrencilerin yabancı dillerini geliştirmeleri ve pratik yapabilmeleri için bu projeyi başlatıyor.

Aslında bu proje robotlar ile eğitim verilmesi konusunda Japonya’da ilk değil. Dünyanın ilk robot öğretmeni olarak bilinen Saya robot, Tokyo’da dördüncü ve beşinci sınıf öğrencilere ders vererek test edilmişti.

Analistler, robotik eğitim pazarının 2023 yılında 1.7 milyar dolar olacağını belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>