İngilizler Zuckeberg’le nihayet görüşecek

0

İngiliz hükumeti, Cambridge Analytica skandalı nedeniyle, bir seneden uzun zamandır Facebook’un patronu Zuckerberg’le konuşmak için ısrar ediyordu. 

 O gelmedi biz gidelim

İlk aşamada Zuckberg’ü “sorgu” formatında bir görüşme için İngiltere’ye çağıran hükumet bu davete yanıt alamayınca, Facebook ile çalışan şirketlerin tepe yöneticilerini izlemeye aldı ve hatta bir yöneticiyi İngiltere havalimanalrından birinde yakalayıp tutukladı, bilgisayar ve telefonlarna el koyup Zuckerberg ile yapılan yazışmalarını okudular.

Ancak yine de Zuckerberg’e ulaşmayı başaramayan İngiliz hükumeti şimdi Kaliforniya’da, Facebook’un merkezine bakanlarını gönderip, Facebook’un ofisinde bir görüşme yapacaklar.

İngiliz kültür bakanı Jeremy Wright’ın Zuckerberg ile görüşmesi doğrulanırken, İngiliz medyası ise Zuckerberg’ü önce sert tonda ülkeye çağıran ama sonra onun ayağına gitmek zorunda kalan hükumetle alay etmeyi ihmal etmedi.  

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>