İngiltere Amazon’un Deliveroo’yu satın almasını onayladı

0

Amazon’un, İngiliz yemek sipariş devi Deliveroo’yu satın alması, İngiliz anti tekel otoritesi tarafından onaylandı. Böylece ABD’li Amazon, İngiltere’deki yemek sipariş pazarının en büyük oyuncusuna dönüştü.

İngilizler Deliveroo’yu vermek istemedi ama…

İngiliz rekabet kurulu Competition and Markets Authority (CMA) tarafından incelenen 575 milyon dolarlık satın almanın, ülkedeki rekabeti olumsuz etkilemeyeceği görüşü çıktı.

Böylece Amazon’un Deliveroo’yu satın alması kesinleşti. Amazon 575 milyon dolar karşılığında Deliveroo’nun sadece %16’sına sahip olacak.

Bu kadar küçük bir hisse Amazon’a şirket üzerinde geniş haklar vermiyor ancak ABD’li Amazon, çok karlı bir sektör olan İngiliz yemek sipariş pazarına sızmış oluyor. İngiliz halkı arasında “evde yemek hazırlamak” yerine, dışarıdan sipariş veren çok geniş bir kesim bulunuyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>