İngiltere Bankası sosyal ağları izleyecek

0

Bank of England, oluşturduğu özel ekip ile internet ve sosyal ağları tarayacak, İngiltere’nin ekonomisine dair erken tahminlerde bulunacak. Bankanın yetkili ekonomisti Andy Haldane, İngiltere’nin ekonomisindeki iniş ve çıkışları takip edecek ve çeşitli kaynaklardan elde edilen verileri işleyecek ekibin başındaki isim.

Sky News‘a konuşan Haldane, hazırladığı bu özel grubun işlenmemiş, ham veriler üzerinden gideceğini ve sosyal ağların da dâhil olduğu interneti takip altına alarak, ilk resmi verilerden önce kendi tahminlerini oluşturacaklarını açıkladı.

İnternet üzerinden gerçekleşen iş aramaları ya da farklı işlere biçilen fiyatlar Bank of England için faiz oranları konusunda da önemli başlıklardan olacak. Yeni kaynaklar kullanılarak, mortgage konusundaki devasa “büyük veri” veritabanlarına ulaşılacak, emlak sektöründeki gelişmeler için tahminler yürütülecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>