İngiltere batan uydu şirketini kurtardı! Peki neden?

0

İngiltere, iflasın eşiğinde olan OneWeb isimli uydu teknolojileri ve uydu servisi şirketinin %45’ini satın alarak şirketi iflastan kurtardı. Peki İngiliz hükumeti bu satın almayla neyi amaçlıyor.

Bağımsız uydu navigasyon sistemi

Brexit ile Avrupa Birliği’nden ayrılan İngiltere, Avrupa’nın ortak uydu navigasyon servisi Galileo’dan da çıkmış olacak. ABD’nin eskimiş GPS sistemine de geri dönüş yapmak istemeyen İngiltere kendi uydu navigasyon sistemini geliştirmeyi hedefliyor.

Bunun için de OneWeb’in elindeki uyduları ve proje için gerekecek uydu teknolojilerini kullanacak. Böylece İngiltere, kendi navigasyon sistemini geliştirip Avrupa’ya ve ABD’ye bağımlı olmadan ordusunu ve günlük yaşamı uydular yardımıyla operasyonel kılma hedefine ulaşacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>