İngiltere direksiyon başında telefon kullanımını yasaklıyor

0

direksiyon başında telefon kullanımı

İngiltere direksiyon başında telefon kullanımını tamamen yasaklıyor. Sürücüler, park halinde bile telefonlarına bakamayacak.

İngiltere direksiyon başında telefon kullanımını daha da sıkılaştırıyor

Birleşik Krallık hükümeti, sürüş sırasında cep telefonu kullanımına karşı mevcut yasalarını güçlendiriyor. Acil bir durum olmadıkça, direksiyon başında mesaj atmak ve arama yapmak zaten yasa dışı. Ancak gelecek yıldan itibaren, sürüş sırasında cep telefonu kullanımı yasa dışı sayılacak. Buna telefonların fotoğraf veya video çekmek, oyun oynamak veya çalma listeleri ve diğer içerikler arasında gezinmek için kullanılması da dahil olacak.

Sürücüler, araçları hareket halinde değilken bile bunların hiçbirini yapamayacak. Hükümet, trafik ışıklarında veya trafik sıkışıklığının ortasında olduğu gibi yolda sabit durmanın hala sürüş olarak sayıldığını açıklamak için Otoyol Yasasını gözden geçirecek. Bu durumlarda telefonlarını kullanan herkes hala 200 £ (269 Dolar) para cezasına çarptırılacak ve ehliyetlerinde altı ceza puanı alaca. Bu da yeni sürücülerin ehliyetlerinin iptal edilebileceği anlamına geliyor.

Bunun tek istisnası, telefonlarını bir kart okuyucuda, örneğin bir araba geçiş penceresinden veya otoyol geçiş ücretinde ödeme yapmak için kullanmalarıdır. Çevrimiçi alışveriş satın alımları için ödeme yapmak, yakalandıklarında cezalandırılmaktan kurtulmak için kabul edilebilir bir neden değildir. Dikkat etmek gerekirse, sürücüler, bir beşikte güvende oldukları sürece, navigasyon amacıyla olduğu gibi cihazlarını eller serbest olarak kullanmaya devam edebilirler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>