İngiltere ısı pompası kullanımına geçmek istiyor

0

İngiltere ısı pompası

İngiltere ısı pompası kullanıma geçerek, ısıtma ve soğutmada yeni bir strateji uygulayacak. İngiltere’de 600 bin ısı pompası hedefleniyor.

İngiltere ısı pompası için hedefini açıkladı

Hava Kaynaklı Isı Pompaları (ASHP’ler), iklim değişikliğiyle mücadelede çok önemli bir araç olarak görülüyor. İngiltere ısı pompalarıyla karbonsuz ısıtma ve soğutma hedefliyor.

Evler için sıcak su ve ısıtma sağlayabilen bu teknolojinin, doğal gazın yerini alması da hedefleniyor. İngiltere 2028 yılına kadar yılda 600 bin ısı pompası kurulumu hedeflediğini açıkladı.

Birleşik Krallık, 2050 yılına kadar “Net Sıfır” emisyonlarına ulaşma hedefi belirlemişti. Yerel ölçüde karbon emisyonlarında 1990 yılından bu yana yüzde 38 düşüş yaşandı.

Sonuç olarak, ev ısıtma sektörü şu anda ülkedeki en karbon yoğun sektörlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca bu alanda ciddi bir değişime ihtiyaç duyuluyor. Nispeten soğuk bir ülke olan İngiltere’de evlerin yüzde 85’i ısınma ve sıcak su için doğalgaz kullanıyor.

Igloo Energy CEO’su Matt Clemow, ısı pompası kullanımının faturaları yüzde 60 ila 70 oranında azalttığını belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>