İngiltere Merkez Bankası’ndan kripto para açıklaması

0

İngiltere Merkez Bankası kripto para

İngiltere Merkez Bankası kripto para açıklaması ile gündeme geldi. Bailey, kripto paralar için uyarılarda bulundu.

İngiltere Merkez Bankası kripto paralara dikkat çekti

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey yaptığı açıklamada, kripto para birimlerinin ve benzeri varlıkların halk için bir tehlike oluşturduğunu söyledi.

Bailey, kripto paralar için endişelerini dile getirdi. Bailey, İngiliz parlamentosunun Hazine Komitesine verdiği demeçte, “Kripto varlıklar konusunda şüpheliyim, açıkçası tehlikeliler” dedi. Bailey ayrıca kripto paralarda büyük bir heyecan olduğuna da dikkat çekti.

Bailey daha önce insanların yalnızca tüm paralarını kaybetmeye hazırlarsa kripto para birimlerine yatırım yapmaları gerektiğini söylemişti. Ayrıca, Bitcoin gibi varlıkların standart bir ödeme yönteminin temel işlevlerini yerine getirmediği konusunda uyardı.

60 bin dolar bandıyla rekor seviyelere ulaşan Bitcoin, bu yazının yazıldığı saatlerde bu rekor seviyenin yüzde 40 oranında gerisinde kaldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>