İngiltere sosyal medya düzenlemesi yapacak!

0

İngiltere sosyal medya düzenlemesi

İngiltere sosyal medya düzenlemesi için yeniden harekete geçti. Bu düzenlemeyle İngiltere, vatandaşların yanlış bilgi almasının önüne geçecek.

İngiltere sosyal medya düzenlemesi için hazırlık yapıyor

Sosyal medya günümüzün en güçlü iletişim aracı olmasının yanı sıra, yanlış bilgilendirmelerle oldukça tehlikeli hale gelebiliyor. Savaşlar ve seçimlerin yanı sıra salgın dönemi de bunu bize çok net gösterdi.

5G baz istasyonlarının koronavirüs salgınını hızlandırdığı bilgisi, sosyal medyada çok hızlı bir şekilde yayılmış ve oldukça tehlikeli bir boyuta ulaşmıştı. Hatta İngiltere’de vatandaşlar bu baz istasyonlarına saldırmış ve ateşe vermişti. Yaşanan bu sorunların ardından İngiltere, sosyal medyaya yönelik bir düzenlemeye gitmeye hazırlanıyor.

İngiltere’de Medya konusunda yetkili isimlerden biri olan Julian Knight, bu konuda sosyal medya şirketlerinin vicdanlarına bel bağlamaya devam ettiklerini söylüyor. Hatta bugüne kadar bu konuda çok büyük bir gecikme yaşandığını da vurguluyor. Julian Knight, doğru yasama yapısının halen ortaya konulmadığını, ellerinde mevcut yasaların bu amaca uygun olmadığını söylüyor.

Julian Knight’ın bu açıklamaları, İngiltere’deki sosyal medya düzenlemesi çalışmalarında ciddi adımlar atılacağını da ortaya koyuyor. Önümüzdeki süreçte İngiltere’nin bu konuda hangi adımları atacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>