İngiltere’de 114 milyon sterlinlik kripto para ele geçirildi

0

kripto para ele geçirildi

Kara para aklama soruşturmasında, İngiltere’de 114 milyon sterlinlik kripto para ele geçirildi. Bu tutar, İngiltere’de en büyük operasyon oldu.

Kara para aklama soruşturmasında kripto para ele geçirildi

İngiltere polisi, kara para aklama soruşturması kapsamında yaklaşık 114 milyon sterlin değerindeki kripto para el koydu. Bu tutar, İngiltere’nin en büyük kripto para soruşturması oldu.

Londra Metropolitan Polisi, Sky News’e, ele geçirilen tutarın İngiltere tarihinde türünün en büyüğü olduğunu söyledi. Mevcut küresel rekor, dark web pazarı Silk Road’a bağlı.

Silk Road kurucusu Ross Ulbricht, 2020’de ABD Adalet Bakanlığı, o zamanlar yaklaşık 1 milyar dolar değerinde olan 69.000 Bitcoin’i kurtardığını belirtiyor. Dark web pazar yeri Silk Road’a göre mevcut rekor ABD’de bulunuyor.

Metropolitan Polisi, kurtardıkları kripto paraların türünü söylemedi ve parayı nasıl takip ettiğini tam olarak açıklamadı. Her iki miktar da Güney Afrika’da bir kripto para borsası kuran iki kardeşin ortadan kaybolmasının ardından kaybolan yaklaşık 3,6 milyar dolarlık Bitcoin ile gölgede kalabilir.

Ancak tüm dünyada borsalar özelinde ve kara para aklama aşamasında çok büyük kripto para vurgunları yapılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>