İngiltere’de drone ile teslimat yapılacak

0

drone ile teslimat

Koronavirüs nedeniyle teslimatlarda bazı aksamalar yaşanıyor. Bu nedenle İngiltere’de drone ile teslimat yapılmaya başlanıyor.

Drone ile teslimat hizmeti

Salgın nedeniyle birçok ülkede vatandaşlar ihtiyaçlarını onlie ortamlardan karşılıyor. Bu durum, teslimat ve lojistik alanında iş yükünün artmasına neden oluyor.

İngiltere, teslimat konusunda artan talep nedeniyle yeni bir önlem almaya hazırlanıyor. İngiliz Sivil Havacılık Kurumu, drone’lara yönelik kısıtlamaları esneterek, yeni bir eylem planını hayata geçirecek. Bu eylem planıyla teslimatların daha hızlı ve daha ucuz bir şekilde yapılması planlanıyor. Özelikle ulaşımın zor olduğu bölgelerde, drone’lar iş başı yapacak ve teslimatları gerçekleştirecek.

Örneğin Wight Adası gibi 141 bin kişinin yaşadığı ulaşımın zor ve nüfusun fazla olduğu bölgelerde drone’ların verimli bir çözüm sunması bekleniyor.

Şu anda koronavirüse bağlı ölümler Avrupa’da birinci, dünyada ise ikinci sırada bulunan İngiltere çok zor günler geçiriyor. Dolayısıyla salgın riskini artıracak olan teslimat gibi işlemlerde de mümkün olduğunca temassız bir şekilde çalışılması planlanıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>