İngiltere’de kripto para vergilendirmesi başlıyor

0

İngiltere’de kripto para vergilendirmesi için yasal düzenleme yapılıyor. Ayrıca İngiltere’de ICO’lar da yasal hale getirilecek.

Kripto para vergilendirmesi 2019’da başlayacak

Kripto para sektörüne yönelik birçok ülkede vergilendirme uygulamasına gidiliyor. İngiltere de bu ülkeler arasında yer alıyor. İngiltere’de vergilendirme çalışması Hazine Bakanlığı, Finansal Hizmetler Servisi ve İngiltere Merkez Bankası’nın ortak çalışmasıyla yürütülüyor.

Vergilendirme hakkında yapılan açıklamada, kripto paralara yönelik risklerin ortadan kaldırılmaya çalışıldığı, DLT ve kripto para teknolojilerinden en fazla şekilde faydalanılmak istenildiği belirtiliyor.

Bu yılın sonunda veya 2019 yılının başında tamamlanması beklenen düzenleme ile kullanıcıların bu teknolojiye erişiminin kolay hale geleceği belirtiliyor. Ayrıca ICO’ların yasal hale gelmesi için de çalışmalar yapılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>