İngiltere’de madencilik tesisine baskın düzenlendi

0

madencilik tesisi

İngiltere polisi ilk etapta kenevir yetiştiriciliği şüphesiyle bir tesise baskın düzenlendi. Ancak buranın madencilik tesisi olduğu tespit edildi.

İngiltere’de madencilik tesisi şans eseri tespit edildi

Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ortaya çıkan enerji tüketimi, sadece çevresel bir kaygı olmaktan çıkıyor. Birçok ülke, kanunlarıyla bu tesisler için yaptırımlar uyguluyor.

İngiltere’de ise bu konuda çok ilginç bir olay yaşandı. İlk etapta kenevir yetiştiriciliğinin yapıldığı düşünüldüğü bir tesiste, İngiltere polisi Bitcoin madenciliğinin yapıldığını tespit etti.

Drone’la yapılan gözlemde, Sandwell’deki Great Bridge Sanayi Bölgesi’nde yoğun ısı kaynağı, tesis için şüphe uyandırmıştı. Daha sonra yapılan incelemeler ve baskının ardından tesiste kripto para madenciliği için kullanıldığı tespit edilen 100 bilgisayar ünitesi ele geçirildi.

Baskının başındaki isimlerden güvenlik sorumlusu olan Griffin, elde ettikleri bilgilerin birebir kenevir tesisi ile aynı olduğunu, madencilik tesisi olmasını kesinlikle beklemediklerini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>