İnşaat planlama süreci artık çok kolay

0

Ticari bir inşaat sahasında, işlerin çakışması ve verimliliğin düşmesi çok sık rastlanılan bir durumdur. Malzeme teslimatı geciktiğinde işçiler hiçbir şey yapmadan saatlerce bekleyebilir. Alçı panel ustaları ya da elektrik tesisatçısı gibi alt tedarikçiler, aynı teslim tarihine göre çalıştığı için sahada sıklıkla birbiriyle çakışabilir. Şantiyede sürekli değişen bu gibi koşullar neticesinde en sağlam iş planlarının bile sürekli yeniden düzenlenmesi gerekir. Yeni bir internet servisi ve mobil uygulama olan Autodesk BIM 360 Plan, işte tüm bu zor süreçlerin ortadan kaldırılmasını hedefliyor. Basitleştirilmiş inşaat uygulamalarını, kullanıcı dostu görsel bir ara yüzle bir araya getiren üretim planlama yazılımı Autodesk BIM 360 Plan; elektronik çizelgeler ve diğer belgelerle manuel olarak yönetilen karmaşık süreçleri kolaylaştıran bulut tabanlı yepyeni bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Autodesk BIM 360 Plan sayesinde inşaat yüklenicileri, çalıştıkları projede çok daha güvenilir bir iş akışına sahip oluyor ve aşırı üretim, envanter fazlası ve yapılacak işlerin çakışması gibi beklenmeyen durumlardan kaynaklanan kayıpların önüne geçebiliyor.

Kolay, mobil ve ortak çalışmaya elverişli
Hızlıca öğrenebileceğiniz ve özelliklerini kolayca keşfedebileceğiniz BIM 360 Plan, şantiye ekibindeki denetmenden, ustabaşına ve proje mühendislerine kadar pek çok çalışanın üretim planlarını hızla ve kolayca hazırlayıp, güncelleyebilmesini sağlıyor.

İnternet ve mobil erişim özelliği sayesinde BIM 360 Plan ile her an, her yerde çalışmak mümkün. Bu sayede üretim planlama takvimi, süreçleri ve dosya paylaşımları hareket halindeyken gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor.

Bulut tabanlı BIM 360 Plan sayesinde haftalık iş planı güncellemelerini elektronik çizelgeye elle girme zahmeti ortadan kalkıyor ve güncel bilgileri proje ekiplerine iletme süreci, özel bir çaba ve ek süre harcamadan gerçekleştirilebiliyor. BIM 360 Plan, temel performans metriklerini izleyip raporlayarak sürekli bir gelişim sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, projenin belirli bir aşaması, lokasyonu ya da ticaret ortağına yönelik metrikleri de kolayca bulabiliyor. BIM 360 Plan, daha önceki süreçlerde gerçekleştirilen düzeltmeleri ana üretim çizelgesinde güncelleyerek, takvimin daha iyi tanımlanmasını sağlıyor.

6a019b00bdedf0970b01bb08329c62970d-800wiNasıl edinebilirsiniz?
Autodesk BIM 360 Plan, tüm dünyada Kurumsal ya da Proje Bazlı abonelik modeli ile sadece ingilizce olarak kullanılabiliyor. Aboneler, iPad için iOS uygulamasını, Apple Store’dan indirebiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>