İnsanların işe girmeyi en çok istediği startup hangisi?

0

LinkedIn, kullanıcı verilerine dayanarak yaptığı araştırmada, ABD’de insanların en çok iş başvurusu yaptığı ve en çok çalışmak istediği 50 startup şirketin ismini ortaya çıkardı.

Araştırmaya göre birinci sırada çıkan şirket ise büyük sürpriz oldu zira herkesin en çok çalışmak istediği şirket, Uber olarak tespit edildi. Bu şaşırtıcı bir sonuç çünkü, Uber son bir yılda cinsel taciz iddiaları, kurucusunun  uygunsuz hareketleri,  devlet memurlarını aldatma girişimi için şirket içinde organize operasyonlar hazırlanması, hissedarların yönetim kurulunda birbirleriyle ağır kavgalar etmeleri, davalar açmaları, Google’ın Uber’i endüstri casusluğu ile suçlayıp mahkemede milyarlarca dolarlık tazminat kazanmak üzere olması gibi detaylar nedeniyle Uber şu anda başı en çok belada olan şirketlerin tepesinde yer alıyor.

Yeni CEO’nun olumlu etkisi mi?

Üstelik çalışanlarına çok daha iyi çalışma ortamları sunan Snap gibi örnekler varken, Uber’in tercih edilmesi büyük bir sürpriz oldu. Yine de bu gelişme, yeni CEO’nun şirkete getirdiği olumlu havanın araştırmaya yansıması olarak yorumlandı.

Öte yandan listedeki bazı tanınmış startuplar ise şöyle:  Virgin Hyperloop One (37), Pinterest (16), Stripe (12),  Dropbox (8), Slack (5), Lyft (4), WeWork (3), Airbnb(2). 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>