Techinside Google News
Techinside Google News

İnsansı Robot Startup’ı, 70 milyon dolar fon topladı

İnsansı Robot startup'ı Figure, Parkway Venture Capital liderliğindeki yatırım turunda 70 milyon dolar fon topladı
- Advertisement -

İnsansı Robot startup’ı Figure, Parkway Venture Capital liderliğindeki yatırım turunda Aliya Capital ve Bold Ventures’tan ek fonlama ile birlikte 70 milyon dolar fon topladı. Figure’ın CEO’su Brett Adcock da kişisel olarak 20 milyon dolar yatırım yaptı.

Fonlar, Figure 01 olarak adlandırılan insansı robotunun araştırma ve geliştirme çalışmalarını sürdürmek için kullanılacak ve şirketin önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sürülmeye hazır olacağını belirtti. Şirket ayrıca paranın, uçtan uca bir yapay zeka veri motoru tasarlamak ve ticari ilerlemeyi ve yerinde üretim kapasitelerini artırmak için kullanılacağını açıkladı.

Şirket, Mart ayında gizlilikten çıkarak Figure 01’in ilk görüntüsünü paylaşmıştı.

Robot startup’ı Figure, robotlarının depolar ve perakende siteleri dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda kullanılabileceğini ve devam eden iş gücü kıtlığından kaynaklanan baskıyı hafifletmek için tasarlandığını belirtti. Şirketin merkezinde bir sahte depo inşa edilerek robotun denemelerine başlanmış durumda.

Adcock, “Bugün, yalnızca ABD’de on milyonlarca güvensiz veya istenmeyen işle eşi benzeri görülmemiş iş gücü kıtlığı yaşıyoruz” dedi. “Eğer sürekli bir büyüme istiyorsak, daha fazla üretkenliğe ihtiyacımız var – ki bu da daha fazla otomasyon anlamına gelir. Figure’un insansı robotları yanımızda çalışmaya başladığında, dünya hiç görmediği bir düzeyde uygun fiyatlı, daha geniş çapta erişilebilir mal ve hizmetlerin bolluğunu üretme potansiyeline sahip olacağız.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir