Insider değerlemesini 2,2 milyon dolar daha büyütüyor

0

Dijital ve online pazarlama yapan şirketlere, çok kanallı müşteri deneyimini iyileştirme üzerine çözüm hizmetleri sunan Insider’a yapılan yatırıma, İstanbul merkezli risk sermaye firması 212 LTD’nin öncülüğünde, Insider’ın ilk destekçisi GBA’nın yanı sıra Wamda Capital ve Doğan Grup’un risk sermayesi şirketi ÖNCÜ GSYO da katıldı. Insider’ın bu turda aldığı yatırım miktarı 2,2 milyon doları buldu. Bu turdaki yatırımlar ile birlikte Insider’ın 2012’de kurulmasından bu yana aldığı toplam yatırım 3,3 milyon dolara çıktı.

Insider’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Hande Çilingir konuyla ilgili yaptığı açıklamada aldıkları yeni yatırımı öngörüsel modelleme, gelişmiş segmentasyon ve oto optimizasyon teknolojilerini geliştirmede ve global açılımda değerlendireceklerini belirterek, “Büyük ülkeler olmasına karşın yetersiz hizmet alan Japonya, Güney Kore, Çin gibi pazarlarda oldukça tatmin edici bir ilgiyle karşılaştık. Önümüzdeki yıl boyunca Asya Pasifik (APAC) bölgesindeki varlığımızı sağlamlaştırıp gelirimizi 2016’da üçe katlayarak yeni pazarlara açılmayı planlıyoruz’’ dedi.

GBA Başkanı Emre Kurttepeli ise yaptıkları yatırımla ilgili olarak şunları söyledi: “Sundukları öngörüsel modelleme ve oto optimizasyon teknolojisiyle sektörü kökünden değiştirmeye hazırlanan Insider pazarlama uzmanlarının harcamalarını ve dönüşüm oranlarını optimize etmelerini sağlayarak, işlerini kolaylaştırmaya devam edecek. Web, mobil ve uygulama üzerinden gelen veriyi gerçek zamanlı olarak analiz ederek kullanıma hazır bir şekilde bizlere sunan Insider’a güvenimizi bu yatırımla bir kez daha göstermiş olduk. GBA dışında önemli fonların da gücünü arkasına alan Insider’ı desteklemeye devam edeceğiz.”

GBA’nın Kurucu Üyesi ve Melek Yatırımcısı Melih Ödemiş ise yaptığı değerlendirmede, “Insider ekibini bu girişime başlamalarından daha önceden beri tanıyorum. İyi bir fikir ve çok sağlam bir kurucu ekip bir araya geldi. En başından beri onları hem maddi hem de manevi olarak ciddi şekilde destekledim. Cesur ve seri adımlarını, yurtdışına açılma konusundaki başarılarını çok takdir ediyorum. Türkiye’den çıkmasını arzuladığımız uluslararası başarı hikâyesi olmaya aday bir girişim. Bu yatırım turunda bizlere katılan yeni yatırımcıların da desteğiyle şirketi çok daha iddialı bir noktaya taşıyacağımıza inanıyorum.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>