Techinside Google News
Techinside Google News

Insider’a 105 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım!

Aldığı toplam yatırımı 274 milyon dolara çıkaran Insider, Türkiye’den yeni şirketler satın alarak büyümesini hızlandırmayı planlıyor
- Advertisement -

Aldığı toplam yatırımı 274 milyon dolara çıkaran Insider, Türkiye’den yeni şirketler satın alarak büyümesini hızlandırmayı planlıyor. Bireyselleştirilmiş ve kanallar arası müşteri deneyimleri sunmaya yönelik pazarlama platformu Insider, bugün portföyünde Volkswagen ve Barclays gibi şirketler bulunduran mevcut yatırımcıları QIA ve Esas Holding’den 105 milyon dolarlık bir yatırım daha aldığını duyurdu. Sequoia’nın liderlik ettiği bir önceki yatırımla birlikte, Insider’ın aldığı toplam fon miktarı 274 milyon dolara ulaştı.

Gartner, Forrester ve IDC gibi değerlendirme şirketleri tarafından kanallar arası pazarlama ve müşteri deneyimi alanında 1 numaralı sektör lideri olarak gösterilen Insider, kısa süre önce de G2’ye göre Dünyanın En İyi 6. Yazılım Şirketi seçilmişti. Bu son yatırım, Insider’ın şirket birleşmesi ve satın alma odaklı stratejisini hızlandırırken, şirketin pazarlamacıların ihtiyaçlarına göre günden güne yeni kanallarla geliştirdiği endüstri lideri platformunu güçlendirmeye ve çığır açan teknolojileri ürünlerine entegre etmelerine yardımcı olacak.

Yatırımı, Türkiye ve diğer ülkelerdeki şirketlerin satın alınmasında değerlendirecekler

Insider’a 105 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım!

Bu gelişme, şirketin Türkiye’deki faaliyetlerine önemli ölçüde fayda sağlayacak ve özellikle LCW, Turkcell, Akbank ve Teknosa gibi sevilen markaları da içeren müşterilerinin müşteri deneyimi performanslarını benzersiz bir şekilde zirveye taşımalarına yardımcı olacak. Tüm dünyada teknoloji şirketlerini etkileyen ekonomik dalgalanmalara ve gerilemelere rağmen bu yatırım ile Insider, büyümeye ve yeni şirketleri bünyesine katmaya devam edecek. Insider Ortağı ve Türkiye Satış ve Büyümeden Sorumlu Direktörü Ali Can Kamiloğlu “105 milyon dolarlık bu yatırımı, Türkiye ve diğer ülkelerdeki şirketlerin satın alınmasında değerlendireceğiz. Türkiye en stratejik pazarlarımızdan biri olduğu için bu hamle oyunun kurallarını tamamıyla değiştirecek” derken  “Bu yatırım ile Türkiye’deki stratejik satın almalar için sayısız fırsat elde ederken ekibimizi büyütüp daha fazla istihdam yaratacak ve sektörün ülkemizde yetiştirdiği en iyi yetenekleri aktif olarak işe almaya devam edeceğiz. Bu önemli finansal destek sayesinde fark yaratacak çözümlere sahip şirketleri satın alarak ürün inovasyonunu desteklerken pazarlama ve e-ticaret yöneticilerinin müşteri deneyimi çalışmalarından daha fazla değer ve büyüme elde etmelerine yardımcı olacağız.” diye ekledi. Insider, bu yılın başlarında 7 yıl önce faaliyetlerine başlamasından bu yana 26’dan fazla ülkede etkileyici bir büyüme kaydettiğini duyurmuştu. Daha önce organik yollarla büyümeye odaklanan Insider, Arçelik/Beko, DeFacto, L’Oreal ve Teknosa gibi önemli markalarla çalışıyor.

“Benzersiz büyüme seviyelerine ulaşmayı hedefliyoruz”

Insider CEO'su ve Kurucu Ortağı Hande Çilingir
Insider CEO’su ve Kurucu Ortağı Hande Çilingir

Insider CEO’su ve Kurucu Ortağı Hande Çilingir, “Insider’da şu ana kadar organik yollarla “hyper growth”u başarıyla gerçekleştirdik. Şimdi ise birleşme ve satın alma odaklı bir strateji ile benzersiz büyüme seviyelerine ulaşmayı hedefliyoruz. Bu fon, teknolojimizi daha da geliştirmek ve ürün sinerjileri yaratmak için başta Türkiye olmak üzere tüm dünyadaki istisnai ürün şirketlerini satın almak amacıyla kullanılacak. Operasyonel harcamalar için sermaye rezervlerimizi güçlendiren 2022’deki 121 milyon dolarlık D Serisi yatırımımızdan farklı olarak, bu son tur özellikle birleşme ve satın almalar yoluyla inorganik büyümeyi desteklemeye hizmet edecek.” derken sözlerine şöyle devam etti: “Bu yılın başlarında Insider gibi Türkiye’den çıkmış bir startup olan MindBehind’ı satın almamızın ardından piyasadan ve müşterilerimizden gelen tepkiler; daha iyi hizmet vermek, daha fazla değer yaratmak ve pazarlamacıların en zorlandıkları konulara yenilikçi çözümler bulmak için sektörde öncü teknolojilere sahip ender şirketleri satın alma fırsatlarını keşfetme isteğimizi artırdı. Türkiye’nin gelişmesinde ve gençlerimizin geleceğindeki rolümüzün sorumluluğu ile bu yatırımı ülkemiz için de en doğru şekilde değerlendireceğiz.”

Insider bu yılın başlarında Resmi WhatsApp İşletme Çözüm Sağlayıcısı (BSP – Business Service Provider), Conversational Messaging (Diyalog Bazlı Mesajlaşma) girişimi MindBehind’ı satın aldığını duyurmuştu. Şirketin ilk satın almasının ardından Insider, pazarlama ekiplerinin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için ürün ve yol haritasını daha da geliştirme misyonu doğrultusunda başka birleşme ve satın alma fırsatlarını aktif olarak araştırıyor.

Insider, Türkiye dışında dünyanın her yerinde hızla büyümeye devam ediyor ve şu anda Fortune Global 500’ün üçte biri ve Singapur Havayolları, Estée Lauder, Samsung, Vodafone, Allianz, Virgin, Toyota, New Balance, IKEA, GAP, L’Oreal, Santander, Garanti BBVA, Pizza Hut, Newsweek, Nissan, AVIS, MAC, Marks & Spencer, Avon ve CNN gibi dünyanın en sevilen markalarından bazıları dahil olmak üzere 1.200’den fazla müşteriye sahip.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir