Instagram açık uçlu sorulara başlıyor

1

Zuckerberg’ün popüler görsel paylaşım ağı Instagram, kısa süre önce Hikayeler içinde anket soruları paylaşmaya izin vermişti. Bu sayede özellikle Stories üzerinden ürün/hizmet tanıtan şirketler, takipçilerinden daha sağlıklı geri bildirim almaya başladılar.

Herkes sormak istiyor

Ancak Instagram şimdi bu anketlere açık uçlu sorular da ekliyor. Yani, Hikayeler üzerinde anket soruları paylaşan kullanıcılar, seçenekli cevapların yanına, takipçilerin kendi cevaplarını yazabilecekleri serbest bir cevap seçeneği de ekleyebilecek.

Yeni özellik sayesinde bir ürün hizmet hakkında yapılacak anketlerde takipçilerin daha doyurucu ve gerçekçi yorumlar bırakması bekleniyor.

Instagram henüz bu özelliği resmen duyurmuş değil ancak bazı Instagram kullanıcılarının hesaplarında özelliğin aktif olduğu ve deneme aşamasında olduğu vurgulanıyor.

Yorumlar

  1. Onca güncelleme veriliyor ama halen filtreler artmıyor. YouTube de o kadar büyük olmasına rağmen hala içerik düzenleme stüdyosu beta. Ne denilebilir ki kaplumbağa hızında.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>