Instagram bağış yapanlara etiket verecek

0

Küresel bir cömertlik hareketi olan #GivingTuesday ile ABD’de çok sayıda insan her yıl Şükran Günü sonrasındaki ilk Salı günü ticari amaç gütmeyen vakıflara ve yardım kuruluşlarına bağış yapma geleneğini sürdürüyorlar.

“Ben bağış yaptım” etiketi

Sosyal medya servisleri şimdi bu bağışları desteklemek için ilginç bir uygulama başlatıyor. Instagram bu özel Salı gününde bağış yapanların hesaplarında özel bir etiket gösterecek.

Ancak asıl ilginç olanı, Zuckerberg bu bağış etiketleri uygulamasını kalıcı hale getirerek sadece #GivingTuesday kampanyası için değil, dünya çapında seçilen pek çok başka bağış organizasyonunu da bu uygulamaya dahil etmeyi planlıyor.

Böylece Instagram gibi sosyal medya uygulamaları, dünya çapında bağış organizasyonlarını destekleyen bir yapıya kavuşacak.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>