Instagram hakaret ve küfrü önleyecek

0

Facebook’un fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, iş dünyasındaki kullanıcılarına, takipçilerin yaptığı yorumlar arasında yer alan hakaret ve küfürleri otomatik olarak silme imkanı veren yeni bir araç hazırlıyor.

Şirket ve ürünler için hazırlana profesyonel Instagram hesaplarındaki paylaşımların altında, takipçilerin hakaret ve küfür içeren yorumlar yapmasını istemeyen sayfa yöneticileri, bu yeni özellik sayesinde görülmesini istemediği “sansürlü” kelimeler için bir liste oluşturabilecek. Ayrıca Facebook’un hazır olarak sunduğu küfür, hakaret, ırkçılık içeren ifadeler hakkındaki listeleri basitçe bir “on/off” düğmesi ile devreye alabilecek.

Yeni özellik şimdilik sadece şirketlerin kullanımına sunulacak ve kişisel kullanıcıların bu sansür özelliğine erişimi olmayacak ancak Zuckerberg’n zamanla tüm kullanıcılara aynı yeteneği açabileceği tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>