Instagram ölçüm ve raporlama araçları hazırlıyor

0

Instagram, iş ve reklam dünyasının yoğun ilgi gösterdiği bir platform. Yüksek takipçi sayısına sahip hesaplarda kendi ürünlerinin görünmesini isteyen firmaların yeni reklam mecrası haline gelen Instagram’da reklamların geri dönüşü konusunda sağlıklı bir raporlama yapmak ise çok kolay değil.

Instagram şimdi hangi fotoğraf veya videonun nasıl bir etki yarattığını görmek isteyenler için analiz aracını yayınlamak üzere hazırlık yapıyor. Yeni araçlar arasında, kullanıcıların iş/reklam bağlantısı yapmak isteyenler için gerekebilecek iletişim bilgilerinin de yer alacağı bir buton bulunacak.

intagram1

Şirketten sızan bilgilere göreyse analiz araçlarında bir kullanıcının en çok izlenen içeriklerini zamana göre sıralamak, en çok hangi lokasyonlardan izleyicilere sahip olduğunu görebilmek, izlenme/görünme rakamlarının günün saatlerine göre dağılımı ve demografik gibi bilgiler yer alacak.

Fotoğraf paylaşım uygulaması bu analizleri Insight adını verdiği bir araç içinde saklayacak. Bu yeni araç sayesinde Instagram daha isabetli reklam kampanyalarının önünü açarak daha fazla reklam verenin platforma ilgi göstermesini sağlayacak. Öte yandan analizler sayesinde yüksek takipçi sayısına sahip Instagram yıldızlarının ne kadar etkli olduğunu da rakamlarla görme şansına erişeceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>