Instagram, Snapchat’i taklit etti

0

Instagram’ın yeni tanıtılan “öykü” özelliği için, birebir Snapchat’in taklidi olduğu yönünde eleştiriler dikkat çekiyor.

Zuckerberg’in fotoğraf paylaşım platformunun yeni özelliği sayesinde kullanıcılar arka arkaya fotoğrafları ekleyebildiği öyküler oluşturabilecek. Ancak bu öyküler, 24 saat sonra otomatik olarak silinecek. Bu karakteristik, Snapchat’in kullandığı öykü özelliğini anımsatıyor.

Zuckerberg’in Snapchat’i satın almak için birçok kez, milyarlarca dolar değerinde teklif yaptığı biliniyor ancak Snapchat’in kurucusu Evan Speigel şirketini satmamakta kararlı. Şimdi, Snapchat’i satın alamayan Zuckerberg’in Snapchat’i taklit etmeye başladığı yorumları yükseliyor.

Instagram’ın yeni özelliğini duyurmasının ardından Snapchat çalışanlarının ve kimi selebritilerin sosyal medyada Instagram’ın kopyacılığı ile alay eden bazı paylaşımlar yapmaları da dikkat çekti.

Instagram’ın öykü özelliğinin çalışma şekli ise şöyle: Kullanıcılar takip ettikleri kişilerin hikayelerini haber kaynağın en başındaki bir çubuk içinde görecekler. Takip ettikleri hesaplar yeni bir hikaye yayınladığında profil fotoğraflarının etrafında renkli bir halka yer alacak. Profil fotoğrafına tıklayan kullanıcı ise ilgili kişinin veya hesabın hikayesini açabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>