Techinside Google News
Techinside Google News

Instagram story süresi ne kadar?

Instagram story süresi kullanıcıların paylaşımlarını etkileyen ana kriter diyebiliriz. Peki Instagram story süresi ne kadar?

Bir fotoğrafı hikaye olarak yayınlamak oldukça basit. Ancak videolar genellikle biraz daha fazla çaba gerektiriyor. Çünkü bunların daha kısa parçalara bölünmesi gerekiyor. Instagram hikaye videolarının zaman sınırında yapılan son değişiklikler, insanların daha uzun video klipleri paylaşma yeteneklerini genişletiyor.

Instagram Hikayeleri popüler hale geldiğinde, klipler için belirlenen 15 saniyelik süre sınırı uygulanıyor. Bundan daha uzun olan herhangi bir şey, bir dizi klibe bölünebiliyor. Bu da özellikle tüm parçacıklara tek bir arka plan ses parçası uygulandığında, düzenleme becerisi gerektiriyor. Ancak 2021 gibi erken bir tarihte tespit edildi. Ayrıca 2022’nin sonlarına doğru kademeli şekilde tüm kullanıcılara sunulmaya başlayan bir güncelleme bulunuyor. Bir Instagram Story videosu 60 saniye veya daha kısaysa artık daha kısa bölümlere bölünmeyecek. Bunun yerine kullanıcılar bunu tek bir Instagram video klibi şeklinde görecek.

- Advertisement -

En son Instagram story süresi ne kadar?

60 saniyeden uzun videoları Instagram Story olarak paylaşmak halen mümkün. Ancak şimdilik yine de çok fazla çalışma gerektiriyor. Instagram Yardım Merkezi’ne göre, uygulamaya bir iOS cihazından erişen ve daha uzun bir video yüklemeye çalışan kullanıcılar, ekranın alt kısmında ana klibi bir dakikalık bölümlere ayırmak için kullanabilecekleri bir video kırpma aracı görecek. Ne yazık ki video düzeltici henüz Android cihazlarda mevcut değil. Bunun için daha uzun bir videonun yalnızca ilk dakikası yükleme için otomatik olarak seçilecek.

Daha önce, bir kişi Instagram’a uzun bir video yüklediğinde, ilk dakikayı otomatik olarak 15 saniyelik dört hikaye slaytına bölüyordu. Ancak maksimum uzunluk sayesinde, bir dakikadan uzun videolar aynı otomatik kesmeyle karşılaşacak gibi görünmüyor. Instagram Stories özellik güncellemesinin test edilmesine göre, Instagram’ı bir iOS cihazında kullanmaları ve bir klibin sonunu ve klibin başlangıcını işaretlemek için video kırpma aracını kullanmaları gerekecek. Güncellemeden önce, aynı uzun videonun dört ayrı kez yüklenmesi gerekiyordu. Ayrıca kullanıcının birbirini izleyen her klibe nereden başlayacağını hatırlaması gerekiyordu.

Instagram Hikayeleri için yeni uzunluk sınırı, daha uzun videolar paylaşmaktan hoşlananlar için harika bir haber. Ayrıca daha kusursuz bir hikaye izleme deneyimi yoluyla hesap takipçilerine de fayda sağlıyor. Şimdilik, bir fotoğrafın veya videonun Instagram Hikayesi aracılığıyla paylaşılması halen yalnızca mobil cihaz aracılığıyla yapılıyor. Platformun masaüstü sürümü aracılığıyla yapılamıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir