Instagram tercümeye başlıyor

0

Facebook’un fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, fotoğraf açıklamalarının ve kullanıcı yorumlarının farklı dillere tercümesini mümkün kılan bir güncellemeye hazırlanıyor.

Instagram’ın duyurusuna göre, önümüzdeki ay yayına girecek güncelleme ile aktif olacak özellik sayesinde artık, dünyanın her yerinden paylaşılan fotoğraflar ve yapılan yorumlar, herkes tarafından kolayca anlaşılabilecek.

Fotoğraf paylaşım uygulaması yorum ve açıklamaları orijinal dilinden, kullanıcının seçmiş olduğu dile çevirecek. Bu detay da uygulamanın ayarları içinden değiştirilebilecek. Yabancı metinlerin çevrilmesini isteyenler, metnin altında yer alan tercümeyi gör düğmesine tıklayarak kendi dilindeki tercümeye ulaşabilecek.

Bu yeni hamle ile birlikte dil bariyeri ortadan kalkacağı için fotoğraf paylaşım ağının daha hızlı şekilde yeni kullanıcıları kendine çekmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>