Instagram ve Messenger için kaybolan mesajlar geliyor

0

Facebook’un sosya medya ve mesajlaşma servisleri Instagram ve Messenger, Snapchat’te olduğu gibi, kullanıcıların sohbetten ayrılmasından sonra otomatik olarak yok olacak mesajlar üzerinde çalışıyor.

Gizli sohbetler için hayati özellik

Ekran görüntüsü alınmasına izin vermeyecek ve sohbetten çıkıldığında kendiliğinden yok olacak sohbetler sayesinde, kullanıcılar özel yazışmalarını daha güven içinde, ve ileride “karşılarına çıkma” riski yaşamadan yapabilecekler.

Vanish Mode adı verilen bu yeni sistem ile kullanıcılardan biri dilerse, sohbet penceresini sağa kaydırıp Vanish Mode’u açabilecek. Böylece sohbetten çıktığı anda yazışmaları otomatik olarak silinecek.

Yeni Vanish Mode şimdilik ABD’li kullanıcılar için devreye girdi. ABD’de bir tür “kısa test” aşamasından geçen özellik daha sonra tüm dünyanın kullanımına açılacak.

Bu tür bir özellik daha önce sadece Snapchat’te bulunuyordu ancak sohbetlerin kendiliğinden ve güvenli bir şekilde yok olması özelliğini artık sadece gençler değil, iş dünyasındaki profesyoneller de talep etmeye başlamıştı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>