Instagram yeni reklamlarını test ediyor

0

instagram-clickable-ads2012 yılında Facebook tarafından satın alınan mobil uygulama, reklam hizmetlerini geliştirmek için çalışmalara başladı. 1 Milyar’a yakın aktif kullanıcısı olduğu tahmin edilen fotoğraf paylaşma uygulaması, Apple cihazlarına yönelik reklam çalışmaları yapıyor. Özellikle iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile beraber gelen 3D Touch özelliğinin ön planda tutuluyor. Ayrıca ülkemizde hala kullanıma sunulmayan Apple Pay için de bu çalışmalarını sürdüren Instagram, uygulama içerindeki satın almaları arttırmayı planlıyor.

Instagram, iPhone’lardaki 3D Touch özelliği sayesinde kullanıcıların reklamların üzerine tıklayarak reklam ile etkileşime geçmesini planlıyor. Bu etkileşime giren kullanıcılara çıkan ekran üzerinden Apple Pay ile satın alma seçeneğini de sunacak.

Instagram şimdilik 3D Touch ve Apple Pay ile ilgili testler yaptığı iddiasını reddetse de, mobil ticaret ve reklamlar ile yakından ilgilendiğini saklamıyor. Eğer Instagram, Apple Pay destekli reklamlarını kullanıma sunarsa uygulama üzerinden sadece parmak izi ile alışveriş yapılabilecek. 3D Touch özelliği sayesinde de reklamın üzerine tıklayan kullanıcılar açılan ekrandan daha çok ürünü görüntüleyebilecek.

 

Kaynak: ShiftDelete.net

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>