Instagram’a sesli ve görüntülü arama özelliği geliyor

0

Facebook’un fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram bir mesajlaşma uygulamasına mı evriliyor?

Fotoğraf yayınla ve arayıp beğeni iste

Bugüne kadar ok kısıtlı bir metin mesajı imkanı sunan Instagram’ın yeni güncellemesinde bulunan bazı kodlar uygulamanın sesli ve görüntülü arama özelliklerini hizmete açmak üzere hazırlık yaptığı şüphesini uyandırdı.

Güncellemenin içinde yer alan “call” ve “video call” isimli dosyalar aslında şüphe bırakmayacak şekilde sesli ve görüntülü arama işlevlerini işaret ediyor. Henüz kullanıcılara açılmamış olsa da Instagram’ın bu özellikler sayesinde uygulamayı kullanıcıların daha fazla zaman geçirdiği bir pozisyona yükseltmek istediği düşünülüyor.

Ayrıca, bu özelliklerin yayına girmesiyle fotoğraf ve video paylaşmıyla ilgilenmediği için Instagram kullanmayan çok sayıda insanın da sosyal çevresiyle iletişim kurmak amacıyla uygulamayı kullanmaya başlayacağı tahmin ediliyor.

Facebook henüz bu konu hakkında bir yorum yapmış değil ancak bulunan dosyaların ışığında sosyal medya devinin bir açıklama yapması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>