Techinside Google News
Techinside Google News

Instagram’da takip etmeyenleri bulma

Instagram’da takip etmeyenleri bulma işlemi için manuel arama yapabilirsiniz. Ancak bunu bazı yöntemlerle daha kolay hale getirebilirsiniz.

Instagram, kullanıcılara takipçilerini ve takip sayılarını gösteriyor. Ancak birisi sizi takip etmeyi bıraktığında onlara bilgi vermiyor. Bu işi yapacak kolay uygulamalar var. Yıllar geçtikçe Meta’nın sahibi olduğu sosyal medya platformu, uygulamasında birçok değişiklik yaptı. Ancak herkes için takip ve takipçi sayısını gösterme şekli uzun süredir aynı kaldı. Kullanıcılar profillerini açtıklarında, kendilerini takip eden ve takip ettikleri akışlarının en üstünde görebiliyor.

FollowMeter ile Instagram’da takip etmeyenleri bulma

Bir kişinin takipçi listesindeki numaralar düzenli olarak değişiyor. Ancak Instagram, birisi onları takip etmeyi bıraktığında kullanıcılara bildirimde bulunmuyor. Kullanıcılar böyle bir şeyden şüphelenirse arama yapabiliyor. Bunun için profillerini açabilir ve kendilerini takip etmeyi bıraktığını düşündükleri kişi veya kişilerin adını ile takipçi listesinde arama yapabiliyor. Ad görünüyorsa kişi yine de onu takip ediyor demektir. Ad görünmüyorsa söz konusu kullanıcı takibi bırakmıştır. Düzenli kullanıcılar bu numarayı kimin onları takip etmeyi bıraktığını bilmek için kullanabilir, ancak bu sıkıcı bir işlem. Büyük bir takipçi kitlesine sahip içerik geliştiriciler için pek bir faydası olmayacak.

Kullanıcıların kendilerini takip etmeyi bırakanları takip etmesinin resmi bir yolu yok. Ancak Instagram kullanıcıları üçüncü taraf uygulamaları ile bu bilgiye kolaylıkla ulaşabiliyor. Bu uygulamalar, kullanıcının takipçilerin ve takip listesinin canlı sayısını tutmak için tasarlanmış. Kullanıcılar bir takipçiyi kaybettikleri anda takipçiden kullanıcı adını içeren bir bildirim alıyor. Böyle bir uygulama için FollowMeter’ı örnek gösterebiliriz. Hem Android hem de iOS’ta mevcut.

Kullanıcılar uygulamayı Google Play Store veya Apple App Store’dan indirebiliyor. Daha sonra Instagram hesaplarını kullanarak giriş yapabiliyor. Giriş yaptıktan kısa bir süre sonra uygulama, kullanıcıların Instagram hesaplarını analiz ediyor. Onlara, kullanıcıyı takip etmeyen veya geri takip etmeyen kişiler de dahil olmak üzere bir yığın bilgi sağlıyor. Sol alt köşedeki istatistikler simgesine dokunun ve ekrandaki menüden ‘Takibi Bırakanlar’ı seçebiliyorsunuz. Bu, uygulamayı yükledikten sonra kullanıcıyı takip etmeyen kişilerin bir listesini oluşturuyor. FollowMeter ile Instagram’da takip etmeyenleri bulma işlemi çok kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir