Instagram’dan yeni uygulama: Boomerang

0

boomeranginstagramlogo[1]Intagram’ın, Vine’ı anımsatan yeni uygulaması Boomerang yayına girdi. Bir saniyelik videoların yayınlandığı Boomerang servisinin, sosyal medyada hızlı ve eğlenceli videolar yayınlamak isteyenleri hedef alıyor. Herhangi bir uzmanlık gerektirmeden çok basitçe video yayınlamaya izin veren uygulamada videoların uzunluğunun 1 saniye olmasının sebebi ise, uygulamanın bumerang video efekti üzerine kurulması.

Boomerang uygulaması, kullanıcının çektiği videonun sadece 1 saniye uzunluğundaki beş karesini kullanıyor ve bu 1 saniyeyi ileri geri oynatarak, bumerang efekti yaratıyor. Böylece kullanıcılar komik, eğlenceli, basit ve ilgi çekici videolar oluşturabiliyorlar.

Video/fotoğraf paylaşım uygulamalarının internette yükselen trend olduğu ve Boomerang’ın arkasında Facebook’un bulunduğu düşünülecek olursa, yeni uygulamanın kullanım kolaylığı sayesinde kısa sürede çok popüler olması da mümkün.

Intagram’ın, uygulamayı tanıtmak için yayınladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>