Intagram devletlerin medya kuruluşlarını işaretleyecek

0

Instagram, haber sunan medya kuruluşlarının, bağımsız mı yoksa devlet kontrolünde mi olduğunu anlamak isteyen kullanıcılar için, devlet kontrolündeki resmi medya kurumlarını işaretleyecek.

Sahte haber korkusu

Böylece yayınlanan haberlerin, ilgili devletin politikaları doğrultusunda manipüle edilmiş olabileceği riski de kullanıcılar tarafından anlaşılabilecek.

Ancak bu özellik şimdilik ABD’li kullanıcılara açık olacak. ABD’deki Instagram kullanıcıları, takip ettikleri bir haber kanalının bir devlete ait olup olmadığını “state-controlled media” uyarısı ile anlayabilecekler. Bu işaretlemenin, yakın tarihte tüm dünya için de açılacağı düşünülüyor.

Intagram ilgili işaretlendirmeyi yapabilmek için dünya çapında 65 uzmanla çalışarak, dünyadaki medya kuruluşlarının devletlerle bağlarını mercek altına aldı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>