Intagram Hikayeleri 200 milyon kullanıcıya ulaştı

0

Intagram’ın doğrudan Snapchat’ten kopyaladığı hikayeler özelliği, günlük 200 milyon kullanıcıya ulaşarak Snapchat’i de geçti.

Ağustos 2016’da ilk defa yayına giren Instagram Hikayeler özelliği, aynı fonksiyona sahip Snapchat’ten esinlenmiş ve Facebook’un Snapchat’i taklit etmesi çok eleştirilmişti.

Ancak, genç kullanıcılarını Snapchat’e kaptırma riskini gören Zuckerberg, Snapchat’in en sevilen özelliğini tüm Facebook ekosistemine yaymaya kararlı görünüyor. Kısa süre önce de Facebook’un mobil uygulaması ve Facebook Messenger’ın mobil uygulaması üzerinde Hikayeler özelliğini yayına alan Facebook, böylece Hikayeler’i Facebook’un ana unsurlarından biri yapma konusunda çok ciddi olduğunu da ispatlamış oldu.

Özellikle video ve fotoğrafa odaklı paylaşım uygulaması olan Instagram ise Hikayeler’in en çok ilgi gördüğü platform oldu. Ekim ayında 100 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaşan Intagram Hikayeler özelliği Ocak 2017’de ise 150 milyon rakamına ulaşmıştı.

Instagram şimdi, Snapchat’in Artırılmış Gerçeklik Etiketleri uygulamasını da taklit ederek, video üzerinde belirlenen nesneye yapışan ve onunla hareket eden etiketlerini de taklit ederek yayına aldı. Snapchat aynı özelliği 1 sene önce yayına almış ve büyük beğeni kazanmıştı.

Snapchat’ın Hikayeler özelliğinin yükselişi, Instagram’ın Hikayeler’i yayın almasıyla %82 oranında azalmıştı. Instagram’ın şimdi artırılmış gerçeklik etiketleri ile Snapchat’e bir darbe daha vurması bekleniyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>