Intagram’dan şirketlere ulaşma dönemi başlıyor

0

Instagram yeni yayına alacağı özelliği ile artık kullanıcıların hizmet aldıkları şirketlere ulaşımı çok daha kolay olacak. Fotoğraf paylaşım uygulamasının planına göre, şirketlerin Instagram hesabındaki profil resimlerine tıklayanlar, şirkete e-posta atabilecek veya doğrudan mesaj gönderebilecek. Böylece şirketlerin web sayfasında iletişim butonunu aramaktan kurtulacaklar. Ayrıca şirketin sosyal medya yöneticileri bu mesajları kolayca görüp cevap verebilecekler.

Böylece müşteriler, iletişim kurmak istedikleri şirketlere daha kolay ulaşmış olacak. Yerel bir restoranda akşam yemeği yemek isteyen Instagram kullanıcısı, restoranın kaça kadar açık olduğunu öğrenebilecek, yerel mağazadan alışveriş yaparken kredi kartını mağazada unutan bir diğer müşteri mağazaya hızla ulaşıp kartının durumunu sorabilecek.

Hatta bazı küçük marketlerin, restoranların, büfelerin Instagram üzerindeki bu iletişim kanalından, tanıdıkları müşterilere paket servisi yapabilmeleri mümkün olacak. Dolayısıyla Instagram kısa sürede özellikle küçük ölçekli işletmeler için müşteriyle iletişimin merkezi haline gelebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>